(08) 9379 5122

Cyril Jackson

Staff Directory

EXECUTIVE TEAM

Karen Woods
Principal
Anne MacDermott
Deputy Principal
Belinda Stewart
Deputy Principal (Intensive English Centre) 

STUDENT SUPPORT TEAM

Kylie Cranenburgh
Student Services (Head of Learning Area)
Cardi Shearer
Student Services
Vanessa Buemi
VET/Curriculum Co-ordinator
Suzie Brown
Workplace Learning Co-ordinator
Megan Simpson
Workplace Learning Officer
Alannah Paris
Psychologist
Maria Colliver
Psychologist
Julie Grey
Teacher (SAER)

11PLUS + 11TRANSITION TEAM

Gordon Kimble
Teacher
Liz Haythornthwaite
Teacher
Marguerite Richards
Teacher
Anna Bird
Teacher Assistant

ARTS & ENTERPRISE TEAM

Marcia Davis
Hospitality Teacher (Head of Learning Area)
Dee George
Arts Teacher
Kayleigh Geldenhuys
Arts Teacher
Loretta Lincoln
Arts Teacher
Marie Molloy
Arts Teacher/Marketing Co-ordinator/ArtsHouse Co-ordinator
Libby Hinton
Drama Teacher
Cath MacDougall
Hospitality Teacher
Conchita Pajarin
Hospitality Assistant
Leanne Sawyer
Hospitality Teacher
Cassandra King
Music Teacher
Jarryd Price
Music Teacher

HUMANITIES TEAM

Angela Italiano
English Teacher (Head of Learning Area)
Nikki Davenport
English/Economics Teacher/Marketing Co-ordinator
Simone Becker
English Teacher
Teresa Porter
HASS Teacher
Rosanna Sofoulis
IT/Accounting Teacher
Steven Marshall
IT Teacher
Lynne Ratnayeke
Psychology Teacher
Maria Doumas
Education Assistant

INTENSIVE ENGLISH CENTRE TEAM

Mishayla Webber
Teacher in Charge/Student Services
Carol Parker
Teacher
Catherine Moore
Teacher
Daniel Jeffery
Teacher
Eva Law-Davis
Teacher
Evelyn Jarega
Teacher
Haruki Jiang
Teacher
James Pollard
Teacher
Jeannie Stevenson
Teacher
Jennie Bolton
Teacher
Jim Callander
Teacher
Joanna Krysiak
Teacher
Linda Samuels
Teacher
Lucy Graf
Teacher
Mimi Mills
Teacher
Pauline Bunce
Teacher
Richard Eastabrook
Teacher
Shae Yum
Teacher
Shannon Helbig
Teacher
Susan Whittome
Teacher
Tom Bain
Teacher
Vilija Gaidelevecius
Teacher
Adam Janali
Ethnic Education Assistant
Amir Kurdi
Ethnic Education Assistant
Azieb Sile Kidane
Ethnic Education Assistant
Fiona Aggour
Ethnic Education Assistant
Helen Trinh
Ethnic Education Assistant
Maha Tawil
Ethnic Education Assistant
Patricia Francis
Ethnic Education Assistant
Roya Ansari
Ethnic Education Assistant
Say Palace
Ethnic Education Assistant
Gita Dastyar
Psychologist

MATHS & TECHNOLOGY TEAM

Bruce Leggett
Math Teacher (Head of Learning Area)
Diane Olejnik
Math Teacher
Myles O'Kane
Math Teacher
Sean Aitkin
Math Teacher
Jay Cardy
Design & Technology Teacher
Russell Earle
Design & Technology Teacher
Ian Abercromby
Photography Teacher

SCIENCE & HUMAN MOVEMENT TEAM

Matt Reynolds
Science Teacher (Head of Learning Area)
Deb Fitzsimons
Health & Physical Education Teacher/Campus Community Co-ordinator
Henry Wywiorski
Health & Physical Education Teacher
Craig Lucanus
Science/Math Teacher
Henrietta Hoffman
Science Teacher
Jill Lamble
Science Teacher
Marlay Minus
Education Assistant
Jan Lawrie
Lab Technician
Tricia Smedley
Lab Technician

LIBRARY TEAM

Wendy O'Neil
Teacher Librarian
Adrian D’Adamo
Computer Technician
Azza Abdel Alim
Library Technician
Pippa Beveridge
Library Officer

ADMINISTRATION TEAM

Tamika Byrne
Manager Corporate Services
Alison Keene
Business Support Officer
Michelle Jennings
Business Support Officer
Anneka Jorritsma
School Officer
Debbie Tsakalos
School Officer
Kate Lawson
School Officer
Trish Tostevin
School Officer (IEC)

CAFE & CLEANING TEAM

Lily Harris
Cafe Manager
Michelle Keays
Cafe Assistant
Jo Stowell
Head Cleaner
Dianne Royer
Cleaner
Fenny Simamora
Cleaner
Harva Garcevic
Cleaner
Ilinka Miljanovic
Cleaner
Milan Miljanovic
Cleaner

GARDENING TEAM

Roy Osborne
Gardener in Charge

 

53 Reid St Bassendean 6054 WA
Click on image for a larger view

Contact Us

Address:

53 Reid St Bassendean 6054 WA

Contact Details:

P: (08) 9379 5122
F: (08) 9379 5111
info.cyril.jackson@education.wa.edu.au